MERSİN TAKSİ HİZMETİ

      Ülkemizde taksi kültürü türlü sebeplerden dolayı pek gelişmemiştir. Batı illerinde ve turistik beldelerde gelişmiş sayılabilir. Ama yine de ülke genelinde taksilere ‘öcü’ gözüyle bakılmaktadır. Bunun nedeni büyük ihtimalle taksi kullanmayı bilmemelerinden kaynaklanıyor.

  Mersin’de Taksi Kültürü

Taksiye isteyerek olmasa da mecburiyetten bindikleri durumlarda bile; “Acaba bindiğin taksinin şoförü güvenilir mi?”, “Gideceğim yere uzun yoldan götürüp beni dolandırır mı?”, “Cebimde ki para yeter mi?”, “Acaba gideceğim mesafe ücreti ne kadar olur?”. Bunlara benzer sorular insanların taksi kullanmanın sıkıntılı ve zor bir durum olduğunu düşünmelerine sebep olmaktadır.

   Mersin Taksi İle Ucuz Fiyata Seyahat Edin

Bütün bunlara rağmen Mersin’de taksi kültürü o kadar güzel bir düzene oturtulmuştur ki; insanlar bir yere gidecekleri zaman sıkış – tıkış, havasız otobüsler yerine, tereddüt etmeden taksi çağırmaktadırlar. Mersin’de turizm sektörünün gelişmiş olması da taksi kullanımını yaygınlaştırmaktadır. Her yıl şehir içinden, şehir dışından hatta yurtdışından pek çok turisti ağırlayan bu güzel şehirde taksiler sıklıkla tercih edilmektedir.

Yukarıda belirttiğim, kafanızı kurcalayan sorulara gelince… Aslında hepsinin basit bir çözümü var. Navigasyon… Günümüzde teknolojinin de yaygınlaşmasıyla navigasyonları sık sık kullanır hale geldik. Gideceğiniz yerin mesafesini navigasyondan görebilirsiniz. Böylece taksilerin sizi fazladan dolandırma ihtimalini ortadan kaldırmış olursunuz.

Taksiye ne kadar ödeyeceğinizi de navigasyondan gideceğiniz mesafenin kaç kilometre olduğunu öğrendikten sonra hesaplamanız çok kolay. Kilometre başına yazan fiyat ile kilometreyi çarpıp üzerine de açılış ücretini eklediğinizde ödeyeceğiniz yaklaşık rakama ulaşmış olursunuz. Taksi şoförünün güvenilirliği konusunda ise web sayfamızdaki müşteri yorumlarını okuyarak fikir edinebilirsiniz. Zaten Hızır Taksi ile bir defa yolculuk ettiyseniz, sonrasında da muhtemelen tercihinizi bizden yana kullanacaksınızdır.

    Hızır Taksi Durağı Mersin halkı tarafında sıklıkla tercih edilen bir duraktır. Çünkü Mersin Taksinin araçları konforludur ve çalışanları güler yüzlü, güvenilir insanlardır. Turist olarak Mersin’e ilk kez gitmiş olsanız bile Hızır Taksinin Allah korkusu olan şoförleri, sizi en kısa yoldan varmak istediğiniz yere ulaştıracaklardır. Taksimetre fazla yazsın diye sizi uzun uzun dolaştırmazlar. Hızır Taksinin bu pozitif tutumu Mersin’de taksi kültürünün gelişmesinde de önemli bir yere sahiptir.

 

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

TIKLA ARA